Întâlniri ale candidaților cu societatea civilă în perioada 12-14 mai

În următoarele trei zile vor avea loc mai multe întâlniri ale candidaților cu societatea civilă. Le enumerăm pentru cei interesați:

• luni, 12 mai, orele 11-12:30, întâlnire cu Renate Weber, din partea PNL, la sediul Fundației pentru o Societate Deschisă, str. Căderea Bastiliei nr. 33 (detalii și confirmări aici)
  • marți, 13 mai, orele 12-14, dezbatere cu candidații pe tema gen și minorități, organizată la Facultatea de Sociologie (sediul din Str. Panduri 90) de către Agenția Împreună, NDI și Asociația E-Civis.
  • marți, 13 mai, ora 16, expoziția Pentru o democrație activă – împotriva extremismului de dreapta!, organizată în holul Facultății de Istorie (Bd. Regina Elisabeta 4-12) de către Friedrich-Ebert-Stiftung (mai multe detalii aici)
  • miercuri, 14 mai, orele 10-12, întâlnire cu Hegedus Csilla, UDMR,  la sediul Fundației pentru o Societate Deschisă, str. Căderea Bastiliei nr. 33 (detalii și confirmări aici)

Toate evenimentele sunt deschise publicului.